Відбудову деокупованого Гостемеля довірили ФОПам, зареєстрованим на пенсіонерів, “ДНР”-івців та священників: відкрито дві кримінальні справи

Вручити підозру заступниці начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Ользі Прилипко та іншим особам, причетним до зловживань в процесі засвоєння бюджетних коштів, виділених на відбудову Київщини від наслідків російської агресії. З таким закликом небайдужі гостомельці звернулись до Офісу Генпрокурора України. Наразі дії чиновників-“мародерів” розслідуються у двох кримінальних провадженнях – під приціл громадськості та правоохоронців потрапили понад 100 угод, укладених Прилипко з фірмами з орбіти Галунги та Возного.


Як стало відомо СтопКору, наразі органи поліції ведуть одразу два кримінальні провадження, пов’язані з можливими зловживаннями заступниці начальника Гостомельської СВА Ольги Прилипко під час замовлення робіт з відновлення населеного пункту:

  • кримінальне провадження №12024110000000193 від 21.03.2024 року за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), слідство здійснює слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області Олександр Терпило;
  • кримінальне провадження №120024111050000788 від 12.03.2024 року за ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), слідство здійснює слідча СУ Бучанського РУП ГУ НП в Київській області Ірина Макарова.

Проте, попри безліч наявних доказів, ані посадовиця, ані її ймовірні спільники досі так і не отримали підозру.

Про які саме зловживання йдеться?

Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, службові особи Гостомельської СВА, діючи умисно з метою отримання неправомірної вигоди, вчинили дії, спрямовані на розкрадання коштів, ввірених адміністрації.

Посадовців підозрюють у злочинній змові з підрядниками: ТОВ “Синтез Юніті Груп”, ТОВ “Ліко-Груп” і ТОВ “Будконсалтгруп”, які завищували вартість та обсяги будівельних робіт, проведених у житловому фонді Гостомеля для усунення наслідків збройної агресії рф. Загалом Гостомельською СВА в особі заступниці начальника Ольги Прилипко було укладено більш ніж сто договорів із вказаними підприємствами.

Що відомо про ці компанії?

Раніше аналітики СтопКору дослідили бекграунд фірм-фаворитів Гостомельської СВА і виявили їхні зв’язки з позаштатним інспектором архітектурно-будівельного контролю Сергієм Возним та Іваном Галунгою, який звинувачувався у розтраті коштів та продажі людей.

Як встановили журналісти, у 2023 році новостворене підприємство ТОВ “Синтез Юніті Групп” без досвіду роботи одразу стало переможцем у 69 тендерах на суму понад 16 млн грн. Всі тендери стосувались демонтажу житлових будинків у Київській області, а замовником у всіх випадках виступала Гостомельська селищна військова адміністрація. Власником цієї компанії до певного часу був Іван Галунга, якого медіа пов’язують із ексочільником Києво-Святошинської РДА Сергієм Возним.

За даними відкритих джерел, Іван Галунга підозрювався у масовому продажі молодих дівчат за кордон. Кримінальна справа № 67-648 була відкрита в 2000 році прокуратурою Донецької області за ст.124-1 КК України “Торгівля людьми” (тепер це ст. 149 КК України). За каденції Возного Галунга був членом Громадської ради при Києво-Святошинській районній державній адміністрації.

Чим відомий Сергій Возний і до чого тут Ольга Прилипко?

Сергій Возний нині позиціонує себе як громадський діяч, голова ГО “Об’єднання позаштатних інспекторів архітектурно-будівельного контролю”, що безпосередньо опікується відбудовою Гостомеля. Активну участь у нарадах, що проводить Возний, бере Ольга Прилипко – заступниця голови Гостомельської СВА. Саме вона підписала більшість угод, що згодом стали об’єктом інтересу БЕБ.

Під час обшуків в адміністрації Гостомеля детективи Бюро вилучили первинні фінансово-господарські документи, чернетки записів та флеш-накопичувачі, на яких зберігалася інформація про незаконну діяльність. За попередніми оцінками, сума завданих державі збитків перевищує 5 млн грн.

Крім того, як виявили аналітики СтопКору, угоди на відбудову понівеченого війною Гостомеля укладали з сумнівними ФОПами, власники яких не є професійними забудовниками, а деякі навіть пов’язані з “ДНР”.

З огляду на всі ці факти, небайдужі представники громади Гостомеля звернулися до Офісу Генпрокурора.

Люди вимагають взяти на контроль досудове розслідування кримінальних проваджень, провести перевірку тривалої бездіяльності слідчого Терпили і процесуальних керівників щодо не складання та неповідомлення Ользі Прилипко та іншим причетним особам про підозру і ненаправлення обвинувального висновку до суду. Оскільки йдеться фактично про мародерство державних коштів під час війни.

Своєю чергою, звернення розглянула Київська обласна прокуратура. Там повідомили, що досудове розслідування триває й проводяться необхідні слідчі дії, зокрема з урахуванням доводів звернення.

Ми продовжимо стежити за перебігом резонансної справи та висвітлювати її. Закликаємо правоохоронні органи проявити принципову позицію у притягненні винних до відповідальності, адже наживатись на відновленні громади, яка постраждала від російської агресії та окупації, – неприпустимо та аморально.

Джерело: СТОПКОР