Дедалі частіше приватний бізнес і волонтери пропонують модульні пересувні будинки для українців, які втратили геть усе через війну.
У селищі Мощун, на Київщині встановили перший екокурінь для родини з немовлям. Енергоощадний купольний будинок звели в одному з найбільш постраждалих сіл від війни з окупантами, де щонайменше сотня родин лишилась без даху над головою, йдеться в ТСН.
Наталя заколисує свого піврічного сина Давида біля згарища, яке лишилось від їхнього двоповерхового будинку. На порозі і досі залишки російського снаряду, який його спалив. За день до обстрілу сім’я встигла поїхати геть.
Дитяче ліжечко єдине, що лишилось після пожежі. Його врятував батько Наталі, який лишився в Мощуні і спостерігав як догорає будинок доньки. Тепер воно служить шафою для речей маленького Давида, живе молода сім’я у курнику. «Тут клітки стояли з перепілками. Тут запах жахливий був. Трохи пригребли. Зручностей ніяких нема, душ у нас на дворі», – розповідає Наталія.
Родина із розпачем думала про майбутню зиму, адже лишатись в таких умовах з немовлям геть не можна. Звернулись за допомогою до волонтерів і зовсім не очікували, що новий дім їм привезуть просто на вантажній машині.
Цей купольний будиночок розробники назвали євро-куренем, його звели за кілька днів. Зібрали із пінопластових панелей, із надміцним покриттям, яке витримує і чималу вагу. Та найголовніше, ця технологія, за якою зведений новий дім ще й енергоощадна. «Немає теплопровідності в ньому. Тут буде конвектор, якщо будинок буде закритий, то температура буде на пару градусів падати. Тобто, один раз натопили і в теплі сидите. Перші розробки були в Німеччині і в Японії», – розповідає волонтер Ярослав Бондаренко.
Сім’я маленького Давида одна з понад мільйона українців, яких окупанти позбавили житла. Де всіх розселяти до холодів намагається вирішити не лише держава, а й здебільшого громадські організації. Харків’янин Кирило втратив частину бізнесу в охопленому вогнем війни місті. Тепер розробляє для переселенців модульні будинки на колесах в урбаністичному стилі. І це не лише тимчасове житло. Команда Кирила пропонує й супровід у працевлаштуванні та адаптаціїї людей, які втратили геть усе. «Пропонуємо селити у тих місцях, де є інфраструктура, на як найкоротші терміни. Ми його легко перевозимо в інше місце, там де є робота», – каже співзасновник громадської організаціїї “Всім дім” Кирило Ярко.
Поки дім на колесах лише пілотний проєкт, його розробники ведуть перемовини із міжнародними донорами. Донатів від них чекають і майстри еко-куреня. Адже лише в Мощуні такий будинок просять понад сотня родин, житло яких спалене війною.
Залишити відповідь