26 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект № 3881 щодо збільшення мінімального розміру аліментів. Рішення підтримали 299 нардепів.

Закон вносить зміни до частини другої статті 272 Сімейного кодексу України та законодавчо закріплює мінімальний розмір аліментів, що підлягає стягненню на дитину з інших членів сім’ї та родичів не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2021 року прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років становить 2100 грн., а від 6 до 18 років – 2618 грн.

У документі прописано, що розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім’ї та родичів на дітей і непрацездатних повнолітніх осіб, які потребують матеріальної допомоги, визначається у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.

Під час визначення розміру аліментів суд бере до уваги матеріальний та сімейний стан платника та одержувача аліментів.

Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

В Україні наразі понад півмільйона батьків сплачують аліменти на дітей. При цьому у 34% випадків зафіксовано заборгованість по виплатах.