Творити добро в наші непрості часи можна і треба. Хоча це не з розряду легких занять. Кореспондент Газети завітав до Ірпінського відділення Товариства Червоного хреста дізнатися чим живуть волонтери. Співрозмовник нещодавно обрана голова осередку Червоного хреста Марія Самолюк.

Маріє Анатоліївно, місяць тому як Вам довірили посаду головного волонтера Червоного хреста Приірпіння. Що нового Ви відкрили для себе у роботі?

Для мене робота не стала якоюсь дуже новою, бо я вже давно працюю в Червоному хресті. Додалась, хіба що, більша відповідальність. Звісно, не просто працювати зараз. Пішла друга хвиля пандемії COVID-19, настала холодна пора року. В незахищених людей додалося проблем. Стало більше роботи і у нас. Ви тільки уявіть, що з транспорту в наших волонтерів лише маршрутка або велосипед. І це ж треба усюди встигнути допомогти людям, і речами, і продуктами, і зігріти добрим словом.

Відомо, що в Червоному хресті намітилася реорганізація. Це спричинено адміністративно-територіальною реформою в країни. Які зміни такі новації принесуть до вашого колективу?

Дійсно, нас попередили, що відбудеться певне реформування Червоного хреста за територіальною ознакою. Але ми не проводитимемо бар’єр між людьми. Де б людина не мешкала: Гостомелі, Ірпені, Бучі або Ворзелі – ми не відмовляємо у допомозі. Стараємося зробити усе, що в наших силах та можливостях.

Скільки на даний час працює волонтерів у вашому колективі?

Стабільний актив нашої організації складає 10 осіб. Це люди, які готові працювати не рахуючись з власним часом та не зважаючи на погодні прикрощі.

Що сьогодні основне на порядку денному роботи Червоного хреста?

Наразі готуємося до Всесвітнього дня людей з інвалідністю. Цей день припадає на 3 грудня. А також, 5 грудня – наше професійне свято – День волонтера. Будемо вітати найактивніших.

Хто виступає в ролі благодійника і допомагає вашому осередку?

Світ ніколи не був без добрих людей. Хочу відзначити Інну Мешко. Це керівник Гостомельського ринку. Від підприємця Володимира Тарасюка постійно отримуємо олію. Євген Царенко, представник компанії «Ліптон» допомагає нам чаєм. Як завжди, різнобічну допомогу надає Юрій Ілліч Прилипко. Наша співпраця триває багато років. Йому окрема подяка.

До вас багато останнім часом звертається людей?

Як завжди. Тобто, вистачає звернень та відвідувачів. З настанням холодів люди потребують теплих речей. У нас є банк одягу. Звідти ми розподіляємо одяг нужденними. Також, розвозимо продуктові набори. Тут ми співпрацюємо з депутатами селищної ради, які інформують нас про проблеми людей зі своїх округів. Кожен день роботи вистачає, але ми ії не боїмося (сміється).

Дякуємо Вам та волонтерам Червоного хреста і бажаємо успіхів у вашій нелегкій та для когось життєво важливій роботі.