З 1 жовтня 2020 року всі монети номіналом 25 копійок, а також банкноти в одну гривню, випущені до 2003 року, втратили свою платоспроможність. Але не варто їх одразу нести до банку на обмін, бо вони можуть принести вам набагато більший прибуток.

25-ти копійкова монета, випущена 1992 року не з опуклим, а утисненим всередину щитом тризуба – це так званий “англійський чекан”. Через брак потужностей наших монетних дворів, частина дрібних грошей карбувалася в Англії і такі монети коштують близько 100 доларів. Так пояснює нумізмат Микола Подольський.

Окрім 25 копійкових монет, англійським чеканом виготовлялися також монети номіналом по 10 та 50 копійок. І такі монети, 1992 року випуску, в нумізматичному аукціоні “Віоліті”, коштують від 1450 до 2680 гривень за 10 копійок, та від 1200 до 4100 гривень за 50 копійок. А 25 копійок того ж року, на “Віоліті” продавали приблизно за 1400 гривень. Вартість монети залежить від її стану – чим менше слідів обігу, тим вища  ціна.

А 25 копійок 1995 року карбували на Луганському патронному заводі і ці монети відрізняються маленьким тиражем, та трапляються в побуті.

На паперових гривнях випуску до 2003 року теж можна заробити, але тут цінними вважаються купюри з незвичайними номерами, наприклад якщо всі цифри однакові, а вартість їх вже залежить від стану банкнот, серії та номера купюри.

За словами Миколи Подольського, на відміну від України, в США та інших країнах, старі купюри є платоспроможними і не мають обмежень в термінах використання. Тому їх не вилучають з обігу.

Самостійно визначити цінність монети можна за допомогою безкоштовного каталогу Асоціації нумізматів та колекціонерів України. В ньому є вся інформація про українські монети всіх років випуску та номіналів. Ще  можна звернутися з монетою до колекціонерів чи в спеціалізовані магазини з антикваріату. А на онлайн-аукціоні “Віоліті” можна дізнатися про продажну ціну будь-якого екземпляру.