14 вересня, на позачерговому засіданні Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня в Україні, в умовах карантину.

Документ передбачає низку додаткових вимог щодо стримування епідемії:

– опитування виборців щодо наявності симптомів ОРВІ, температурний скринінг усім, хто приходить до виборчих комісій;

– наявність на вході до приміщення виборчої комісії антисептиків для рук;

– обладнання місць для збору та утилізації засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, тощо);

– нанесення у приміщеннях розмітки задля дотримання соціальної дистанції не менше метра;

– рух виборців на вхід та вихід має бути розділений;

– рекомендується одночасне перебування у приміщенні виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів;

– стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, мають бути виготовлені з придатних до дезинфекції матеріалів. Використання тканини на столах не дозволяється.

Для членів комісії рекомендується зберігати фізичну дистанцію, та сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани. Дезінфікуючими засобами протирати дверні ручки, поручні, сидіння, не рідше одного разу на 2 години. А вологе прибирання приміщення робити не рідше одного разу на 4 години. Також рекомендується оброблювати окремі частини виборчих скриньок, але не допускати потрапляння речовин та дезінфекуючих засобів у середину виборчої скриньки.

Виборці обов’язково мають перебувати у респіраторі або захисній масці. А на прохання членів виборчої комісії, можуть тимчасово її зняти для підтвердження особи. Також необхідно дотримуватись протиепідемічних заходів, продезінфікувати руки перед входом до приміщення, та у дільницях користуватись особистою ручкою. Не рекомендовано до виборчих дільниць брати дітей.

Усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування, обов’язково повинні мати засоби захисту. У разі виявлення COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени комісії можуть продовжувати свою роботу, за умов відсутності небезпечних симптомів. Та якщо члени виборчої комісії контактували з хворим без застосування засобів індивідуального захисту, тоді вони направляються на самоізоляцію.

Членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським, які працюють на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, СІЗО, рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти ПЛР-тест.

Заключна дезінфекція у приміщенні виборчої комісії, проводиться після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування. Офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів, буде дозволено в’їзд на територію України під час карантину.

Заплановане подання документів до відповідних тервиборчкомів для реєстрації кандидатів у депутати та кандидатів на посади сільського, селищного та міського голови триватиме до 24 вересня включно. Відмовитися від балотування кандидат чи партія, яка його висунула, можуть до 5 жовтня.  Наступного дня після реєстрації, партія чи кандидат може починати здійснювати передвиборчу агітацію. А вже 24 жовтня о 24:00 – агітація припиняється. Дільничні виборчі комісії, згідно з планом, тервиборчкоми повинні створити до 9 жовтня.

Голосування розпочнеться 25 жовтня і традиційно триватиме з 8:00 до 20:00, а виборчкоми мають встановити його результати до 6 листопада включно.

Зарахування адміністративної одиниці до «червоної зони» епідемічної небезпеки, за  заявою ЦВК, не є підставою для скасування виборів на цій території.