Вони постійно опрацьовуються владою Гостомеля, очолюваної селищним головою Юрієм Прилипком для оптимізації інфраструктурних послуг нашої громади. Винятком не стало й теплопостачання, й тоді, коли багато жителів населених пунктів України скаржаться на завищені платіжки за споживання тепла, в Гостомелі, незважаючи на здорожчання енергоносіїв, впроваджено енергоефективні технології теплопостачання ще на початку опалювального сезону, по його завершенні ми вирішили підвести підсумки, й окреслити подальші перспективи.
Як розв’язувати «гордієві вузли» теплопостачання знають в КПП «Теплокомунсервіс»
Багато хто й не знає, з якого саме місця надходить тепло в наші помешкання, й де знаходиться невидиме сонце котре їх нам зігріває — котельні й модулі. Однак галузь теплопостачання в Україні, переважна частина котрої залишилася в спадок від радянських часів через хронічний брак інвестицій перебуває у вкрай незадовільному стані (фізичне зношення на рівні 75–80%) і невдовзі може взагалі припинити існування. Відрадно, що в Приірпінні є підприємства, які працюють не лише задля власного прибутку, а розв’язують «гордієві вузли» галузі. Зокрема КПП «Теплокомунсервіс», яке здійснює свою діяльність з 1993 року. Підприємство, розраховуючи на власні резерви, постійний інноваційний пошук, залучаючи кредитні ресурси, а також кошти інвесторів, модернізувало мережі й усі теплопостачальні об’єкти, котрі обслуговує в населених пунктах Ірпінського регіону: в містах Ірпені, Бучі, селищах Ворзелі. Ми розглянули напрацювання підприємства в Гостомелі, де діє шість модернізованих об’єктів теплопостачання цього підприємства — від міні-котелень, до модулів, а минулого року введено в експлуатацію нову стаціонарну котельню на житловому масиві по вулиці Рекунова, потужністю 6 МВт.
Нова котельня на Рекунова плюс нові мережі
Це був рішучий і прогресивний крок у технічному плані, котрий дозволив оптимізувати теплопостачання цього району. Показово, що головним інвестором цього проекту виступило саме підприємство КПП «Теплокомунсервіс», залучивши левову частину коштів на спорудження нової котельні за рахунок кредитів, а також за участі Гостомельської селищної ради й склозаводу, на території котрого знаходилася стара котельня, що споживала багато газу. Нова котельня дозволила скоротити його використання на 20%, окрім цього, що найголовніше, поліпшити якість теплоносія та заощаджувати жителям на сплаті за спожиті послуги. До цього завдання підприємство підійшло комплексно, замінено всі мережі теплопостачання, близько трьох кілометрів, законсервовано сотні метрів старих, зношених труб, прибрано наземну «гілку», що йшла від старої котельні по території склозаводу до двох будинків по вулиці Луговій, по вулиці Рекунова.
Брак фінансування в оновленні системи централізованого теплопостачання викликано тим, що не розробляються державні інвестиційні програми на модернізацію галузі. Однак КПП «Теплокомунсервіс», очолюване Сергієм Віталієвичем Пирчем, не очікує покращання ситуації, а спираючись на власний досвід й кращі європейські досягнення з року в рік освоює нові проекти модернізації об’єктів теплопостачання, що дають можливість економити енергоресурси споживання, а в кінцевому підсумку знаходити алгоритм корисної дії для всіх — постачальників і споживачів. Усі шість джерел теплопостачання в Гостомелі — модернізовані, на модулях і котельнях працює сучасне обладнання, котре дозволяє керувати процесом в автоматичному режимі. За свої технічні досягнення підприємство не раз визнавалося «Лідером галузі» в українському масштабі, Асамблеєю ділових кіл КПП «Теплокомунсервіс» присвоювався знак якості «Вища проба», перелік нагород можна було б продовжувати, але тут не люблять тішитися тільки здобутками.
Перспективні плани модернізації галузі в Гостомелі
«Ми раді, що знаходимо підтримку й порозуміння з нашими партнерами, зокрема з селищною радою Гостомеля, особисто очільником Гостомеля Юрієм Прилипком,— зауважує керівник КПП «Теплокомунсервіс» Сергій Віталійович Пирч,— втілений проект будівництва нової котельні на масиві Рекунова — результат такої співпраці. Ми зробили своєрідну екскурсію з фахівцями підприємства Сергієм Івановичем Магуєм та Сергієм Вікторовичем Шелудьком, щоб переконатися в плюсах модернізації нової котельні. Пропонуємо увазі світлини з нової котельні на масиві Рекунова, яка обігріває 14 будинків, 10 з котрих обладнані лічильниками. Фахівці пояснюють переваги сучасного обладнання, що дає можливість економити на енергоресурсах, позитивно впливає на зменшення оплати послуг жителів масиву, а також поліпшує їх якість. Нове обладнання в автоматичному режимі, усі процеси котрого виведені на пульт управління, дає можливості оператору котельні керувати процесом теплопостачання, зважаючи на погодні умови. Сьогодні це дуже актуальний аспект модернізації галузі, адже ми всі бачимо в теленовинах, як жителі багатьох міст України скаржаться на завищені послуги.
Під час зустрічі з фахівцями і керівником підприємства Сергієм Пирчем, дізналися що вже опрацьована нова карта ефективності галузі теплопостачання Гостомеля, згідно якої в селищі буде обладнано сервісну майстерню для обслуговування об’єктів теплопостачання, опрацьовано також проект на модернізацію теплостачання в майбутній прибудові ЗОШ №14. А ще підприємство спонукає для покращення послуг залучати інвестиції для заміни застарілих мереж і батарей в самих будинках, приміщеннях школи та дитячого садка, Культурно-оздоровчого комплексу селища, адже це ще один «гордіїв вузол», котрий потребує розв’язання.
Залишити відповідь