Сьогодні на підприємстві працює сім крилатих «Русланів» різної модифікації. На держпідприємстві «Антонов» до святкування підійшли креативно зібрали разом перший екіпаж, приготувавши сюрприз — політ на легендарному літаку.
35 років тому Володимир Терський і Олександр Галуненко (1982 р.) з аеропорту Гостомеля підняли перший «Руслан» у повітря. Сьогодні члени екіпажу знову були разом у небі, пілотували літак учні членів першого екіпажу – Дмитро Антонов та Сергій Тарасюк. Льотчики встигли запримітити сльози в очах ветеранів після посадки. «От реально, повернулися на 35 років назад»,— зізналися вони.
Герою України Олександру Галуненку, який зажди є бажаним гостем у селищі й котрий не байдужий до подій , що відбуваються в Гостомелі, через 6 років випаде честь бути уже командиром екіпажу й піднімати у повітря знамениту «Мрію». До речі, цьому неперевершеному диву техніки продовжили після двадцяти п’яти років експлуатації й подальше життя у небі, відтак «Мрія» експлуатуватиметься до 2033 року. Подамо рекордні досягнення , здійснені цим літаком.
Про «Мрію», яка збулася
Масштаби Ан-225 вражають: довжина літака – 84 м, висота – 18 м, що можна порівняти з шестиповерховим чотирипід’їздним будинком. Максимальна злітна маса сягає фантастичної цифри – 640 т, перевищуючи досягнення інших літаків. Це на 80 т більше злітної маси Airbus А 380. Для порівняння: повна маса кар’єрного самоскида БелАЗ дорівнює 560 т.
Єдиним літаком, котрий перевершував «Мрію» за розмахом крила (88,4 м), був Hughes H-4 Hercules, який відноситься до класу літаючих човнів. Щоправда, в повітря судно піднімалося лише один раз – у 1947 році.
«Мрія» справила враження не тільки на українців. У 1990-му на аерокосмічній виставці в Оклахомі (США) найбільший літак у світі привернув увагу величезної кількості американців. Як згадують учасники тих польотів, ймовірно, у всіх Штатах в ті дні не було такої величезної черги, яка тягнулася до фюзеляжу Ан-225, – стільки було охочих побувати на його борту.
З хроніки рекордів
Найбільш значні дати за час експлуатації Ан-225 «Мрія».
1 вересня 2001 року. На висоту 2.000 м було підняте комерційне навантаження в 253 т. Щоправда, рекордний політ невдало збігся з терактами у США, через що у світових ЗМІ подія пройшла майже непоміченою.
18 вересня 2002 року. На Міжнародному авіасалоні Авіасвіт-ХХI у Києві десять найсильніших атлетів України, впрягшись в Ан-225, протягли його на відстань кількох метрів. Цей рекорд включений у Книгу рекордів Гіннесса.
16 червня 2004 року. Виконавши переліт на Ан-225 з вантажем масою 247 т (чотири трубоукладача) з Праги до Ташкента, екіпаж літака встановив шість світових рекордів.
3 грудня 2005 року. Мрія у рамках благодійної акції Різдвяна дитина доставила з Великобританії в Україну 75 тис. коробок з подарунками для дітей.
2005 рік. Британські фахівці включили Ан-225 «Мрія» в число 13 найбільш значущих в історії авіації літаків, зображення яких викарбувані на 13 срібних монетах, випущених Британським монетним двором.
Залишити відповідь